Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Věnujeme se chovu plemene Mainská mývalí kočka (Maine coon)

Jsme Členy SCHK ZO Hradec Králové (http://www.kocky-hradec.cz/) a registrovaní u FIFE jsme od jara 2016. 

16128660_800543860084245_721390474_n.jpgZakladatelem naší chovné stanice je černý evropský kocourek Alex. Který je naší první kočičí láskou a zároveň průvodcem ve světě domácích šelem.

Každy den když jsme odcházeli do práce, bylo nám líto, že Alex zůstává doma sám - pouze s naším zakrslým králíkem Štístkem, a tak jsme se po dlouhém přemlouvání domluvili, že mu pořídíme kamarádku/kamaráda. Když jsme viděli fotky koťátek mainských mývalích koček tak jsme si je velice zamilovali a řekli si, že by jsme také chtěli někdy koťátka. Takže z pouhého hledaní kamaráda pro Alexe jsme se rozhodli hledat kamarádku a zároveň kočičku vhodnou na pozdější chov. Po pár týdnech jsme si tedy domů přivezli naší první zástupkyni plemene Mainská mývalí kočka - kočičku jménem Bella Démon le Secret. Po pár měsících jsme si pořídili kočičku Vive la Paris z chovné stanice Sudden Blazzing a do chovu nám chyběl ještě kocourek. A jelikož koček není nikdy dost, tak jsme si v létě 2016 pořídili našeho mazla - Bruce of Velvet Racoon. Posledním (alespoň prozatím) a zároveň nejmladším členem naší kočičí smečky je Akamaru San of Matatabi který je o pouhých 10 dní mladší než Bruce. ovou posilou našeho chovu se stává kočička Blue CzechRoyalLynx z našeho prvního vrhu a kočička Cayrra CzechRoyalLynx z našeho vrhu C

Naše kočičky s námi teď žijí v kavárně, a to bez omezení. Kavárna  je jim plně uzpůsobena tak, aby nedocházelo ke zbytečným škodám nebo úrazům a aby byly kočičky opravdu šťastné. Mají k dispozici několik pokojíčku se zákazem vstupu veřejnosti několik různých  škrabadel, pelíšků, poliček a přístupů na ně, hraček a hlavně využívají veškeré kavárenké vybavení (kromě profesionální kuchyně) spolu s námi. Všichni příchozí hosté jsou poučeni jak s kočičkami zacházet a musí plnit daná pravidla která jsou nastavena právě z důvodu bezpečnoti našich zvířecích miláčků.

Jsou zvyklé na veškery běžný ruch domácnosti a menší gastro provozoveny včetně psích, králičích...(pouze našich vlastních) kamarádu a cizích lidí.

Velikou výhodou otevřenoti naší chovatelsstanice vidíme v tom, že kočičky jsou zvyké i na rušnější prostředí, kde jsou mnohdy i děti, což se ukázalo velkou výhodou zejména na výstavách, které jsou pro většinu ostatních koček velmi stresující. Další z výhod našeho chovu je, že se na nás kdykoliv můžete přijet podívat, popovídat si s námi a pohrát si s našimi kočičkami a nemusíte čekat až si na vás uděláme čas a vpustíme vás do našeho kočičího ráje. ;)

Všechny naše kočičky jsou pravidelně očkované, ve výborné kondici, s veškerými potřebnými testy.

Krmeny jsou velice pestrou stravou - přemražené maso, nejrůznější konzervy a kapsičky v nejvyšší kvalitě a granulky různých značek (Royal Canin, Acana, Carnilove pro velká plemena, Trainer, Wellness Core a td....) a samozřejmě nesmí chybět nejrůznější kočičí pamlsky a sušená masíčka.

Máte zájem o koťátko z naší chovné stanice ?

Chcete koťátko pouze na mazlení popřípadě na výstavy ?

Koťátko od nás dostanete plně naočkované, odčervené a vykastrovné s kupní smlouvou, platným čipem a průkazem původu. Výbavyčka do začátku na kterou je koťátko zvyklé je samozřejmostí stejně jako plný chovatelský servis. 

Naší hlavní podmínkou je aby v rodině už nějáký kočičí nebo psí mazlíček byl.

Chcete koťátko na výstavy a chov ?

Kotátka na chov prodáváme pouze do registrovaných chovných stanic. Proto pokud chcete s chovem začít nebojte se zeptat. Podmínky prodeje do chovu jsou o trochu jiné než prodeje koťátka na mazlíčka